Arı Keki nedir? Kullanım Alanları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Kek arılarımızı beslemek için kullandığımız katı kıvamlı şeker ağırlıklı bir arı gıdasıdır.

Bütün canlıların yapıları gereği şeker, protein, yağ ve nükleik asitlere ihtiyacı vardır. Canlıların çoğu hücrelerinde bu 4 ana maddeyi birbirine çevirebilmektedir. Ama dışardan alması şart olan maddeler de vardır. Bu 4 maddenin ortak malzemesi karbon, oksijen ve karbon atomlarıdır. Sıkılmadan okuyun sonunda çok şaşıracaksınız.

Şeker ve yağlar çoğunlukla enerji verici olarak tüketilir ve mineral içermez. Proteinler ve nükleik asitler ise çok fazla minerale ihtiyaç duyarlar.

Arı Keki,
 arı beslenmesinde kullanılan kek ilkbahar, sonbahar ve kış dönemlerinde arıların beslenmesinde kullanılan hamur kıvamında ve kendine has kokusu olan arı besleme ürünüdür. Arı Keki arıların protein ve besin ihtiyaçlarını karşılar. Özellikle bahar ve kış aylarında sağlıklı ve güçlü koloniler oluşturur. Besleme kaynaklı koloni kayıplarını önlemek için kullanılır.
Beslenme Yetersizliği Nedeniyle Oluşan Koloni Kaybını Engeller. 
Kolonilerin bal hasadından sonra yeterli düzeyde beslenememesi, kış aylarının uzun geçmesi, nektar ve polen akımının yeterli olmadığı dönemlerde yiyecek stoklarının oluşmadığı durumlarda Arı Keki, açlık nedeniyle koloni kayıplarının olmasını engeller.

6.4.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.